Je už jeseň ...

Je už jeseň, vzduch sa ochladzuje, príroda sa ale nedá znásilniť, vždy rybu nevydá. Rybolov, je to vášeň, rovnako ako hudba.
S ranným jesenným lovom prichádza ten správny čas lovu kapra. Je to obdobie, kedy sa kapre kŕmia s väčšou intenzitou a pripravujú sa na dlhú a tuhú zimu. S ochladzujúcou sa vodou kapre zostupujú nižšie ku dnu, kde prezimujú a vyvíjajú málo aktivity.

Jesenný lov dravcov je niekedy náročný. Na jeseň môže byť voľba času pre rybačku rozhodujúca. Šanca, dobre si zachytať je skoro ráno počas ranných námraz, no pravdepodobnejšie je, že aktivita rýb vzrastie až so stúpajúcou teplotou počas dňa. Výborným časom je podvečer, keď sa začína stmievať. Teplota síce začína opäť klesať, ale práve v tomto čase si ryby dopriavajú neskorú večeru. Ryby sa v chladnejšom období zvyknú zdržiavať len na určitých miestach je blízkosť vodných prekážok ako sú stromy, kríky, či rákosie.

Rozhodne by bola škoda nechať si takýto zaujímavý lov ujsť a preto sa chystáme na takého rybačky aj v našom ZÚ. FOTO  spomienky rybárov na letné rybačky na Oravskej priehrade ....

rybacka 2fotografia0076fotografia007420160823 183844