Vianočný bedmintonový turnaj detí v Nižnej

Opäť ako každý rok aj tento sa uskutočnil vianočný turnaj detí v bedmintone. Turnaja sa zúčastnili hráči z Oravského bedmintonového trojuholníka Nižná - D. Kubín - Zákamenné. V obmedzených podmienkach turnaja - hry na 2 ihriskách a jednom improvizovanom - si prišlo zmerať sily takmer 40 mladých bedmintonistov. Na mierne nižšej účasti sa podpísalo aj chrípkové obdobie. Hráči boli rozdelený na turnaji do 8 kategórií. Celkové poradie sa určovalo len zo zápasov v skupinách, v ktorých sa hralo na dva víťazné sety do 15(11) bodov. Nižnú reprezentovalo neuveriteľných 20 bedmintonistov, čo svedčí o stúpajúcej popularite tohto športu v obci...
Najmladšiu kategóriu 0.-2. ročník vyhral turnajovo najskúsenejší z chlapcov Gregor Skurčák. Druhé miesto získal zlepšujúci sa Tomáš Hlavaj a tretie Tomáš Trnavský. Medzi dievčatami sa najviac darilo najskúsenejšej Dominike Argalášovej, druhá skončila pri svojom turnajovom debute Nikolka Hlavajová a tretia šikovná Hanka Šurinová. V kategórii 3.-4. ročník chlapcov dosiahol svoj prvý veľký úspech Jakub Šurin, keď obsadil pekné 2. miesto a na treťom skončil Dávid Gajdoš. V kategórii dievčat opäť nesklamala Livka Suchánková, Janka Tabačáková obsadila 3. miesto. V kategórii 7.-9. ročník presvedčivo vyhrala Timea Tabačáková a medzi chlapcami Daniel Jandura. Nižnú ďalej reprezentovali: Adam Ficek, Roman Kašuba, Andrián Kavuljak, Tadeáš Žuffa, Marek Argaláš, Alexandra Baláková, Alex Veselý a Šimon Šimalčík.
Po prvý krát bolo na turnaji niekoľko nových nápaditých sprievodných akcií, ktoré spríjemnili pobyt detí v telocvični. Pani Stroková zabezpečila a zorganizovala veľmi atraktívne zdobenie perníkov a maľovanie na tváričky. Uskutočnila sa aj súťaž „ O najlepší koláč od maminky", ktorú vyhrala po hodnotení detí p.Skurčáková so strúhaným tvarohovým koláčom.

 

    0.-2.roč. kategória CH    0.-2.roč. kategória D    3.-4.roč. kategória CH    3.-4.roč. kategória D
 

  1. G. Skurčák                      D. Argalášová               A. Hrčkuľák                     L. Suchánková
  2. T. Hlavaj                         N. Hlavajová                 J. Šurin                           Z. Dibdiaková
  3. T. Trnavský                     H. Šurinová                  D. Gajdoš                        J. Tabačáková

    5.-6.roč. kategória CH    5.-6.roč. kategória D    7.-9.roč. kategória CH    7.-9.roč. kategória D

  1. D.S. Kurňavka                 E. Ťapajáková              D. Jandura                     T. Tabačáková
  2. M. Kapičák                       L. Holubčíková             S. Sochuliak                   K.A.M. Mičáňová
  3. R. Srogoň                        J. Ďurmeková               M. Beňuš                        G. Šimiaková

Za pomoc a spoluprácu ďakujeme rodičom, SCVČ Nižná, ZŠ s MŠ Nižná a obci Nižná.